Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody prosimy o zmianę ustawień przeglądarki, bądź o opuszczenie naszej witryny. Więcej w polityce prywatności

Cała Polska Czyta Dzieciom

Nasza Biblioteka od wielu lat włącza się w ogólnopolską kampanię społeczną ,,Cała Polska Czyta Dzieciom’’, mającą na celu propagowanie codziennego czytania dzieciom jako skuteczną, tanią i przyjazną metodę wspomagania ich wszechstronnego rozwoju – psychicznego, umysłowego, społecznego i moralnego – oraz budowania zasobów wewnętrznych dziecka. Codzienne czytanie to mądry sposób spędzania czasu z dzieckiem i najlepsza inwestycja w jego przyszłość. Wszak nie ma nic piękniejszego niż dorosły wprowadzający dziecko w świat fikcji literackiej, w świat marzeń, które stają się fundamentem dla budowania piękniejszej przyszłości.

Czytaj więcej: Cała Polska Czyta Dzieciom

SPOTKANIE AUTORSKIE UCZNIÓW Z PISARKĄ DOROTĄ SCHRAMMEK

28 maja Gminna Biblioteka Publiczna w Rychtalu zorganizowała dla uczniów szkół w Drożkach, Rychtalu i Wielkim Buczku cykl spotkań autorskich z pisarką Dorotą Schrammek. Pani Dorota oprócz powieści dla dorosłych pisze również dla dzieci i młodzieży. Jej ,,Niepełka,, porusza temat niepełnosprawności i często wybierana jest przez nauczycieli jako lektura uzupełniająca. Podczas  spotkań autorka opowiedziała uczniom skąd czerpie tematy do swoich książek, zachęcała do czytania oraz wskazywała jakie zagrożenia wynikają z nieumiejętnego korzystania z Internetu. Spotkania z pisarzami są znakomitymi okazjami do zdobycia autografu i tak było również dzisiaj gdy do pani Doroty ustawiały się długie kolejki, miejmy nadzieję, jej przyszłych czytelników. Każda szkoła otrzymała ponadto egzemplarz książki z dedykacją autorki.

Czytaj więcej: SPOTKANIE AUTORSKIE UCZNIÓW Z PISARKĄ DOROTĄ SCHRAMMEK

Dorota Schrammek w rychtalskiej bibliotece.

27 maja  2019 r.  Gminna Biblioteka Publiczna w Rychtalu miała przyjemność gościć na spotkaniu autorskim,  mieszkającą w Pobierowie oraz w niemieckim miasteczku Ueckermünde wraz z mężem i trójką dzieci – Dorotę Schrammek,  przesympatyczną autorkę książek obyczajowych takich jak: „Stojąc pod tęczą”, „Horyzonty uczuć”, „Na brzegu życia”, „Wiatr wspomnień” oraz „Dom, którego nie było”.

Czytaj więcej: Dorota Schrammek w rychtalskiej bibliotece.

Konkurs recytatorski

     Dnia 29 marca 2019 r. Gminna  Biblioteka Publiczna  w Rychtalu gościła  14 wspaniałych przedszkolaków z oddziałów przedszkolnych w Drożkach , Wielkim Buczku i z przedszkola w Rychtalu. Po eliminacjach przedszkolnych dzieci wzięły udział w konkursie recytatorskim ,,Wesołe wierszyki Jana Brzechwy i Juliana Tuwima’’.

Czytaj więcej: Konkurs recytatorski