Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody prosimy o zmianę ustawień przeglądarki, bądź o opuszczenie naszej witryny. Więcej w polityce prywatności

NARODOWE CZYTANIE - ,,Przedwiośnie’’ rozbrzmiało w bibliotece

     Przedsięwzięcie mające na celu promocję czytelnictwa odbywa się co roku, a zapoczątkowane zostało w 2012 roku przez byłego prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Akcji nadal patronuje para prezydencka. W przypadku tegorocznej edycji prezydent Andrzej Duda zaproponował, aby czytane było ,,Przedwiośnie’’ Stefana Żeromskiego. Książka opowiadająca o początkach niepodległego państwa polskiego po okresie zaborów, była idealnym wyborem na przypadające w tym roku 100-lecie odzyskania przez nasz kraj niepodległości.

Czytaj więcej: NARODOWE CZYTANIE - ,,Przedwiośnie’’ rozbrzmiało w bibliotece

ZA NAMI ,,NOC BIBLIOTEK’’

      W piątek 08 czerwca Gminna Biblioteka Publiczna w Rychtalu wzięła udział w ogólnopolskiej akcji ,,Noc Bibliotek’’, aby w ten niekonwencjonalny sposób promować czytelnictwo i bibliotekę jako miejsce otwarte i przyjazne. W godzinach od 12:00 do 20:00 można było korzystać z oferty biblioteki a dla prawie 20 osobowej grupy dzieci od godziny 17:00 zorganizowane zostały różne atrakcje.

Czytaj więcej: ZA NAMI ,,NOC BIBLIOTEK’’