Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody prosimy o zmianę ustawień przeglądarki, bądź o opuszczenie naszej witryny. Więcej w polityce prywatności
Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 23.05.2015 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

RYCHTALSCY GIMNAZJALIŚCI NA ZAJĘCIACH TECHNICZNYCH W STRAŻNICY OSP W RYCHTALU

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 23.05.2015 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

         W podstawie programowej zajęć technicznych wyraźnie określone są cele kształcenia i wymagania ogólne sformułowane dla III etapu edukacyjnego, czyli dla gimnazjum. Jednym z celów zawartych w  podstawie  programowej  jest rozpoznawanie urządzeń technicznych i rozumienie zasad ich działania oraz bezpieczne posługiwanie się narzędziami i przyrządami, podkreśla nauczyciel zajęć technicznych, Piotr Nasiadek.

 Miejscowa straż pożarna, a mowa tu o OSP w Rychtalu,  na swoim wyposażeniu posiada różne urządzenia techniczne, narzędzia i przyrządy niezbędne w ratowaniu mienia oraz życia ludzkiego. Z przedstawionych nam przez prezesa OSP pana Rafała Wodnika informacji wynika, że sprzęt zgromadzony w wozach bojowych, spełnia wszelkie oczekiwania związane ze współczesnym ratownictwem także przedmedycznym. Udzielanie pomocy drugiemu człowiekowi to nie tylko zadanie dla straży, bowiem każdy z nas ma obowiązek udzielania wszelkiej pomocy w razie zaistnienia zagrożenia życia. Ważne jest również to, aby ratując poszkodowanego nie zapominać przede wszystkim o zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zadbaniu o sprawne i bezpieczne działania ratownicze oraz o przygotowaniu się do możliwości zaistnienia zagrożenia, z którym przyjdzie nam się zmierzyć. I właśnie z tego powodu uczniowie rychtalskiego gimnazjum uczestniczyli w prelekcji związanej ze znajomością zasad zastosowania urządzeń p-poż, ich bezpiecznym użytkowaniem oraz praktycznie nauczyli się udzielać pierwszej pomocy w wypadkach drogowych, oczywiście z użyciem sprzętu medycznego zawierającego materiały wspomagające ratownictwo. Ta ciekawa lekcja wychowania, także obywatelskiego, pozwoli zapewne młodym ludziom przygotować się do pełnienia ważnych ról życiowych, zapewniających bezpieczeństwo nie tylko bliskim, ale również całemu społeczeństwu. 

{gallery}23.05.2015{/gallery}