Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody prosimy o zmianę ustawień przeglądarki, bądź o opuszczenie naszej witryny. Więcej w polityce prywatności

Zwycięstwo siatkarek w turnieju towarzyskim w Zdunach

       26 kwietnia 2018 roku w Zdunach,odbył się międzywojewódzki turniej piłki siatkowej dziewcząt. Impreza została zorganizowana z okazji 100 – lecia odzyskania niepodległości Polski. Dziewczyny ze Szkoły Podstawowej w Rychtalu zagrały w turnieju na zaproszenie Uczniowskiego Klubu Sportowego „Pionier” ze Zdun. Oprócz siatkarek z Rychtala z turnieju uczestniczyły również: gospodarz - szkoła w Zdunach, Jutrosin oraz Syców.

 

Zawody odbywały się systemem każdy z każdym, do dwóch wygranych setów.  Nasze dziewczęta rozpoczęły od meczu z Jutrosinem i wygrały mecz w dwóch setach. Jak się okazało później, również pozostałe mecze rychtalanki rozstrzygnęły na swoja korzyść z takim samym wynikiem. Najpierw 2:0 z Sycowem i ostatni mecz z gospodarzem ze Zdun, również 2:0. Nasza siatkarka, Agnieszka Wodnik, została wybrana najlepszą zawodniczką turnieju. Dziewczyny wystąpiły w składzie: Agnieszka Wodnik, Zuzanna Janik, Julia Gołaś, Oliwia Kłobus, Katarzyna Łazaj, Oliwia Oszańca, Dominika Mieseler, Aleksandra Rorat, Maria Wypchło, Julia Szczepaniak, Agata Michalska. Opiekunem zespołu był Dominik Makowski.