Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody prosimy o zmianę ustawień przeglądarki, bądź o opuszczenie naszej witryny. Więcej w polityce prywatności

Wakacyjne zajęcia świetlicowe!

Informujemy, iż w dniach 06 – 24 sierpnia (poniedziałek - piątek) w godz. 1000 – 1400 czynna będzie Świetlica Środowiskowa przy ul. Ogrodowej 12 w Rychtalu budynek (GOK).

Wszystkie chętne dzieci zapraszamy na zajęcia!

 

                    Wójt Gminy Rychtal

         /-/ Czesław Balcerzak

Dofinansowanie na doposażenie gabinetów profilaktyki zdrowotnej

Dnia 17 listopada 2017 r. Gmina Rychtal podpisała umowę z Wojewodą Wielkopolskim o dofinansowanie zadania polegającego na wyposażeniu gabinetów profilaktyki zdrowotnej w sprzęt. Realizacja przedmiotowego zadania wpisuje się w założenia ustawy z dnia 15 września 2017 r. o szczególnych rozwiązaniach zapewniających poprawę jakości i dostępności do świadczeń opieki zdrowotnej (Dz.U. z 2017 r., poz. 1774).

Czytaj więcej: Dofinansowanie na doposażenie gabinetów profilaktyki zdrowotnej

Wnioski na stypendia szkolne o charakterze socjalnym

O stypendia szkolne ubiegać się mogą uczniowie zamieszkali na terenie gminy Rychtal znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej, wynikającej z niskich dochodów na osobę w rodzinie.

Uwaga: stypendium nie przysługuje uczniom klas „0”.

Rodziną w rozumieniu art. 6 pkt 14 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (tj. Dz. U. z 2016 r., poz. 930 ze zm.) są osoby spokrewnione lub niespokrewnione pozostające w faktycznym związku, wspólnie zamieszkujące i gospodarujące.

Czytaj więcej: Wnioski na stypendia szkolne o charakterze socjalnym