Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody prosimy o zmianę ustawień przeglądarki, bądź o opuszczenie naszej witryny. Więcej w polityce prywatności

Planetobus 2019 - Kępno

12 sierpnia uczniowie Szkoły Podstawowej im. O. Konrada Stolarka w Rychtalu oraz Szkoły Podstawowej w Wielkim Buczku udali się do mobilnego planetarium, które wraz z edukatorami z Centrum Nauki Kopernik na zaproszenie Starostwa Powiatowego odwiedziło Kępno. 

Mobilne planetarium to duży namiot z dachem w kształcie kopuły, na którym widzowie mogą oglądać pokazy astronomiczne i poczuć się jak prawdziwi astronomowie. Uczniowie szkoły w Rychtalu i Wielkim Buczku w samo południe mieli okazję zobaczyć niebo pełne gwiazd, poznać najciekawsze konstelacje, układy planet oraz inne obiekty astronomiczne. 

 Wszyscy uczestnicy tej niezwykle ciekawej wycieczki z wypiekami na twarzach opuszczali namiot mobilnego planetarium mając w głowach mnóstwo informacji o gwiazdach, planetach i kosmosie, które w interesujący sposób zostały przedstawione przez edukatorów z Centrum Nauki Kopernik. Oby więcej takich pouczających wyjazdów!