Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody prosimy o zmianę ustawień przeglądarki, bądź o opuszczenie naszej witryny. Więcej w polityce prywatności
Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 03.04.2016 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 24.11.2015 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 22.11.2015 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 13.10.2015 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 20.07.2015 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 23.04.15PKW oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

1 września wraca dodatkowy zasiłek opiekuńczy

Od 1 do 20 września 2020 r. ponownie rodzicom przysługiwać będzie dodatkowy zasiłek opiekuńczy. O zasiłek można będzie się starać, m.in. w przypadku zamknięcia żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola, szkoły lub innej placówki, do której uczęszcza dziecko. Z dodatkowego zasiłku opiekuńczego będą mogli skorzystać rodzicie, którzy sprawują osobistą opiekę nad dziećmi do 8 roku  życia. 

Zasiłek przysługiwać będzie również w sytuacji, gdy placówki szkolno-wychowawcze, z powodu ich ograniczonego funkcjonowania, nie będą mogły zapewnić dziecku opieki, np. gdy lekcje odbywać się będą w trybie hybrydowym - część dzieci uczy się w szkole, a część w domu. O dodatkowy zasiłek opiekuńczy, będzie się można starać, także w przypadku, braku możliwości opieki przez nianię – informuje Marlena Nowicka – rzeczniczka prasowa ZUS w Wielkopolsce. 

Czytaj więcej: 1 września wraca dodatkowy zasiłek opiekuńczy

 Święto plonów w parafii Krzyżowniki.

Sołtys Krzysztof Zawada ze Zgorzelca w gminie Rychtal zorganizował dożynki parafialne, które odbyły się w kościele parafialnym w m Krzyżowniki. Do parafii należą jeszcze inne wsie sołeckie a mianowicie: Zgorzelec, Stogniewice, Proszów, Skoroszów i Krzyżowniki.  Odprawiona została uroczysta msza dziękczynna, którą celebrował kanonik Andrzej Milian.

Czytaj więcej:  Święto plonów w parafii Krzyżowniki.

Powszechny Spis Rolny

Drodzy rolnicy!

Od dziś rozpoczyna się Powszechny Spis Rolny 2020. Jest on realizowany co 10 lat. Jedną z formy dokonania spisu jest samospis internetowy. W celu umożliwienia realizacji tej formy Gminne Biuro Spisowe w Rychtalu informuje, że w Urzędzie Gminy Rychtal funkcjonować będzie stanowisko komputerowe do samospisu  w Powszechnym Spisie Rolnym 2020. Stanowisko dostępne będzie w okresie od 01.09.2020 r. do 30.11.2020 r. Zainteresowanych tym rozwiązaniem prosimy o wcześniejszy kontakt pod numerem telefonu 62/78-16-811 w godzinach pracy urzędu gminy.

#PowszechnySpisRolny#