Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody prosimy o zmianę ustawień przeglądarki, bądź o opuszczenie naszej witryny. Więcej w polityce prywatności
Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 03.04.2016 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 24.11.2015 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 22.11.2015 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 13.10.2015 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 20.07.2015 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 23.04.15PKW oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Prezydent RP Andrzej Duda z wizytą w Drożkach

13 stycznia 2020 r. to niezwykle ważny dzień dla mieszkańców gminy Rychtal, który z pewnością na zawsze zapisze się w kartach historii tej małej ojczyzny. Powodem tego jest wizyta prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, który przybył do Drożek by wspólnie z mieszkańcami uczcić 100-lecie powrotu Ziemi Rychtalskiej do Macierzy.

19 stycznia 1920 r. ogłoszono powrót Ziemi Rychtalskiej do Macierzy. – tymi słowami swoje wystąpienie rozpoczął Wójt Gminy Rychtal – Adam Staszczyk. Po latach wspomniane wydarzenie zostało uhonorowane wizytą prezydenta Stanisława Wojciechowskiego. Prawie 100 lat po tych wydarzeniach gmina Rychtal, a dokładnie Drożki ponownie gościły prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. – Jesteśmy dumni z tego, że mieszkańcy w tak trudnym momencie historii potrafili przypomnieć wszystkim, że tutaj jest Polska. Mieli odwagę by głośno to wołać. Wszyscy jesteśmy dzisiaj dumni, że to właśnie mieszkaniec Drożek – Seweryn Szulc wraz z polską delegacją powiatu namysłowskiego i sycowskiego udał się do Paryża, aby przed Radą Ambasadorów zaświadczyć, że ziemie te zamieszkuje ludność etnicznie Polska. Zaświadczyć, że tutaj jest Polska. – kontynuował wójt Adam Staszczyk.

Czytaj więcej: Prezydent RP Andrzej Duda z wizytą w Drożkach

Zajęcia taneczne

Od 16.01.2020 r. na Sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Rychtalu w czwartki odbywać się będą bezpłatne zajęcia taneczne dla dzieci z Gminy Rychtal w dwóch grupach wiekowych:

• 7-9 lat godzina 15.00

• 10-12 lat godzina 16.00

Zajęcia będą odbywać się w każdy czwartek dla obu grup w wyznaczonych godzinach 

Zapraszamy do wzięcia udziału wszystkie chętne osoby! 

Środki PFRON bez wychodzenia z domu

---PLAKAT-WNIOSEK-ONLINE---

---PLAKAT-WNIOSEK-W-URZĘDZIE---

---ULOTKA---

Szanowni Państwo,

Informujemy, że Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych od 1 stycznia 2020 roku umożliwił osobom niepełnosprawnym składanie wniosków o dofinansowanie do turnusów rehabilitacyjnych oraz do zakupu przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych drogą elektroniczną, za pośrednictwem Systemu SOW. 

Czytaj więcej: Środki PFRON bez wychodzenia z domu