Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody prosimy o zmianę ustawień przeglądarki, bądź o opuszczenie naszej witryny. Więcej w polityce prywatności
Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 03.04.2016 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 24.11.2015 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 22.11.2015 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 13.10.2015 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 20.07.2015 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 23.04.15PKW oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

ZŁOTE I DIAMENTOWE GODY W GMINIE RYCHTAL

     Dnia 4. października 2018 roku obchodziliśmy Złote i Diamentowe Gody Par Małżeńskich zamieszkujących na terenie gminy Rychtal. 

 

Złote Gody, czyli 50-tą rocznicę ślubu obchodziły następujące pary:

1. Irena i Zbigniew Augustynkowie

2. Maria i Jerzy Kindlerowie

3. Henryka i Zygfryd Kupczakowie

4. Maria i Stanisław Kuźnikowie

5. Krystyna i Kazimierz Patkowscy

6. Stefania i Zdzisław Sobczykowie

7. Helena i Władysław Tadeuszakowie

 

Natomiast Diamentowe Gody, czyli 60-tą rocznicę ślubu świętowali Państwo:

1. Magdalena i Zygmunt Jędrzejakowie

2. Anna i Jan Walczakowie

Uroczystość  rozpoczęła  się    mszą   świętą  w  kościele  parafialnym  w  Rychtalu  o godz. 10:00, którą w intencji Jubilatów odprawili: proboszcz parafii Rychtal – ksiądz kanonik Mariusz Białobłocki, proboszcz parafii Krzyżowniki - ksiądz kanonik Andrzej Milian oraz proboszcz parafii Nowa Wieś Książęca – ksiądz Daniel Wawrzyniak. Po mszy świętej Jubilaci i zaproszeni goście przeszli do świetlicy środowiskowej, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. 

Czytaj więcej: ZŁOTE I DIAMENTOWE GODY W GMINIE RYCHTAL

Odsłonięcia tablicy upamiętniającej Polskich Strażników Granicznych

        W ramach obchodów 90- tej rocznicy utworzenia polskiej Straży Granicznej w niedzielę 9 września o godz. 13.00 odbyła się w Rychtalu uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej polskich strażników granicznych, którzy oddali życie w obronie Ojczyzny we wrześniu 1939 roku.

Czytaj więcej: Odsłonięcia tablicy upamiętniającej Polskich Strażników Granicznych

DOŻYNKI POWIATOWO - GMINNE RYCHTAL 2018

W sobotę 08 września 2018 r. mieszkańcy Powiatu Kępińskiego dziękowali za tegoroczne plony podczas Dożynek Powiatowo - Gminnych w Rychtalu.

Święto Plonów rozpoczął uroczysty przejazd korowodu dożynkowego z rychtalskiego rynku na tereny przy hali sportowej w Rychtalu, gdzie miała miejsce dziękczynna Msza św. koncelebrowana przez Proboszcza Parafii pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela w Rychtalu ks. kan. Mariusz Białobłocki i Proboszcza Parafii pw. Najświętszej Marii Panny w Krzyżownikach ks. kan. Andrzeja Miliana.

Czytaj więcej: DOŻYNKI POWIATOWO - GMINNE RYCHTAL 2018