Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody prosimy o zmianę ustawień przeglądarki, bądź o opuszczenie naszej witryny. Więcej w polityce prywatności

Wojewódzkie Biuro Spisowe w Poznaniu uruchomiło dodatkowe linie telefoniczne z możliwością dokonania samospisu.

Rolniku!

Wojewódzkie Biuro Spisowe w Poznaniu przypomina, że zgodnie art. 8a ust. 2. ustawy o powszechnym spisie rolnym użytkownik gospodarstwa rolnego, który nie może dopełnić obowiązku przeprowadzenia samospisu internetowego, w szczególności ze względu na stan zdrowia lub uzasadniony interes tego użytkownika, zgłasza ten fakt służbom statystyki publicznej, telefonując na podany do wiadomości publicznej numer infolinii spisowej, nie później niż do dnia 31 października 2020 r. 

Czytaj więcej: Wojewódzkie Biuro Spisowe w Poznaniu uruchomiło dodatkowe linie telefoniczne z możliwością...

Konkurs fotograficzny „Złap spis w gminie”

#PowszechnySpisRolny2020#

Uwaga! Konkurs!

Urząd Statystyczny w Poznaniu uruchomił konkurs dla mieszkańców gminy pt. „Złap spis w gminie”. Konkurs polega na wykonaniu zdjęcia przedstawiającego samochód oznaczony naklejką PSR 2020, poza ich miejscem stałego parkowania (np. poza parkingiem urzędu gminy) i wysłaniu pliku ze zdjęciem w formie JPEG w rozmiarze nieprzekraczającym 5MB do 30 września, 31 października i 30 listopada, do godziny 24.00 na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W Gminie Rychtal również posiadamy samochód z naklejką, który czeka na fotografie. Zapraszamy do udziału w konkursie! 

Więcej na stronie: https://poznan.stat.gov.pl/edukacja-statystyczna/zlap-spis-w-gminie/ 

Czytaj więcej: Konkurs fotograficzny „Złap spis w gminie”

Powszechny Spis Rolny 2020 – jak się spisać?

Co dziesięć lat do drzwi użytkowników gospodarstw rolnych puka rachmistrz by przeprowadzić w ich gospodarstwie wywiad bezpośredni do powszechnego spisu rolnego. Zadaje pytania dotyczące gospodarstwa, m.in.  użytkowania gruntów, produkcji rolniczej, zarówno tej roślinnej, jak i zwierzęcej, wyposażenia w maszyny rolnicze, liczby pracujących i czasu poświęcanego na pracę w gospodarstwie rolnym. Dawniej odpowiedzi zapisywał na papierowym, a podczas ostatniego spisu - w roku 2010 - na elektronicznym formularzu. 

Czytaj więcej: Powszechny Spis Rolny 2020 – jak się spisać?