Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody prosimy o zmianę ustawień przeglądarki, bądź o opuszczenie naszej witryny. Więcej w polityce prywatności
Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 31.05.2015 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

DNI RYCHTALA Czyli moc imprez kulturalno-sportowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 31.05.2015 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

     31 maja 2015 r., rychtalski orlik zapełnił się młodymi artystami, sportowcami oraz ludźmi z pasją i zapałem do uczestniczenia w wydarzeniu kulturalno-sportowym pod wdzięczną nazwą „Dni Rychtala”. Jest to przedsięwzięcie cykliczne realizowane wraz z innymi inicjatywami społecznymi, takimi jak zawody pożarnicze, turnieje sprawnościowe oraz różnorodne projekty słowno-muzyczne /festiwale, akademie/. 

 

Niedzielne popołudnie, mimo trwających równolegle zawodów pożarniczych w Wielkim Buczku, skupiło na rychtalskie obiekty sportowe sporą grupę sympatyków dobrej zabawy. Wszystko za sprawą pomysłowości gospodarzy i dobrze przygotowanego oraz właściwie zrealizowanego scenariusza, który nawet na moment nie ściągał uwagi z proponowanych atrakcji. Rozpoczęło się występami artystycznymi dzieci z gminnych placówek oświatowych, głownie z Rychtala i Drożek. Całość wątku artystycznego zakończył występ miejscowego zespołu tanecznego Ingenium, który dosłownie dzień wcześniej, na przeglądzie zespołów tanecznych w Opolu, zajął pierwsze miejsce w kategorii tańca współczesnego i drugie w kategorii hip-hopu. W zespole wystąpiły dziewczęta: Amelia Klajn, Marysia Wypchło, Agata Michalska, Marcysia Bugajska, Gabrysia Kula i Kamila Kotowska.

Równolegle na boisku piłkarskim odbył się Młodzieżowy Turniej Piłki Nożnej chłopców oraz turniej dwójek siatkarskich dziewcząt. W pierwszej dyscyplinie zwycięża Zagłębie Rychtal /Hubert Szynklarz, Hubert Hojeński, Łukasz Mieseler, Jakub Wolanicki, Szymon Tyszkowszki, Kacper Namyślak/, najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany Oskar Sobczyk, najlepszym strzelcem Jakub Wolanicki. W drugiej konkurencji zwycięską parą okazała się: Kasia Sarniak i Ania Bielak. Zwycięzcom oczywiście gratulujemy. Atrakcje sportowe dopełniły także: ligowy mecz piłki nożnej seniorów, gdzie miejscowy GKS Rychtal-Skoroszów podejmował Pelikana Grabów,  gry i zabawy dla dzieci z rodzicami o nazwie „Mama, tata i ja” oraz spontaniczne wieloboje sprawnościowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych realizowane przez prowadzącego imprezę, Piotra Nasiadka. Uczestnicy wszystkich gier i zabaw otrzymywali upominki, a najlepsi w poszczególnych konkurencjach medale. Wszystko za sprawą lokalnych władz samorządowych, które jako główny priorytet w tym dniu przyjęły sobie, stworzenie atmosfery integracji lokalnego społeczeństwa poprzez sport, kulturę i rekreację. Kulminacją niedzielnego przedsięwzięcia były: wywiad z utalentowaną zawodniczką piłkarską pierwszoligowego Zamłynia Radom, Paulą Peszko oraz występ mistrza świata, mistrza Europy i mistrza Polski we freestyle football Pawła Skóry. Po występach, zarówno Paula jak i Paweł, przeprowadzili warsztaty piłkarskie, które zgromadziły całe rzesze młodych fanów piłki nożnej. Świetna komunikacja zaproszonych gości z uczestnikami gier i zabaw oraz rozdawane autografy i wspólnie robione fotki sprawiły, że dzieci i młodzież oraz dorośli na długo zapamiętają ten piękny słoneczny dzień pełen wrażeń i spotkań z ciekawymi ludźmi. Ludźmi pełnymi pasji i ustawicznego zapału do osiągania tych małych jak i tych większych sukcesów. W trakcie festynu wystawione były także prace malarskie młodych artystów, z koła malarskiego „Plastuś”, prowadzonego przez Magdę Tomalik.

Dla koneserów dobrego jadła przygotowano punkty gastronomiczne, dla pragnących dreszczyku emocji, skoki na linach, a najmłodsi mogli do woli korzystać z dmuchanych zjeżdżalni. Zabawa taneczna dla wszystkich dopełniła niedzielne popołudnie, dając upust spontaniczności, towarzyskim biesiadom i beztroskim chwilom dającym na moment zapomnieć o trudach dnia codziennego.

{gallery}31.05.2015{/gallery}