Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody prosimy o zmianę ustawień przeglądarki, bądź o opuszczenie naszej witryny. Więcej w polityce prywatności

15 lutego w Wieruszowie Targi Bardzo Dobrej Energii

W ostatnim czasie tematem numer jeden w lokalnych społecznościach staje się jakość życia, powietrza oraz oszczędność chociażby na cenach prądu. Urząd Miejski w Wieruszowie chce wyjść naprzeciw mieszkańcom i zmotywować ich do jeszcze większego zaangażowania w korzystanie z energii cieplnej i elektrycznej ze źródeł odnawialnych.

15 lutego w Wieruszowie organizowane są Targi Energii Odnawialnej. To okazja do zapoznania się z ofertą ponad 20 firm i instytucji specjalizujących się w tej branży. Wystawcy związani m. in. z pozyskiwaniem energii poprzez biomasę, pelet, energię słoneczną, ogrzewanie ziemne, pompy ciepła czy agroenergię, pomogą w doborze najlepszej formy ogrzewania lub pozyskiwania energii elektrycznej. Warto również porozmawiać z ekspertami z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w zakresie dofinansowań, Urzędem Skarbowym zakresie odliczeń od podatku czy kominiarzem, który doradzi jak palić w piecu ekologicznie i oszczędnie. Swój udział potwierdził również zewnętrzny ekspert Komisji Europejskiej ds. energii w programie Horyzont 2020. Wśród obecnych wystawców będą również banki, Koła Gospodyń Wiejskich oraz doradcy energetyczni.

W sali Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II przy ul. Warszawskiej od godz. 10-14, będzie można również wysłuchać krótkich prelekcji od zaproszonych firm i instytucji.

Do 8 lutego wystawcy mogą jeszcze zgłosić swój udział.

- Reklamujcie swoje firmy hydrauliczne, fotowoltaiczne, doradcze czy produkujące odnawialną energię z innych źródeł, jak również wszystkie te firmy, które przynoszą czystość i ulgę środowisku i oczywiście portfelowi. Chęć uczestnictwa proszę zgłaszać drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..  Szczegóły pod nr tel.: 62 78 32 641 – zachęca burmistrz Wieruszowa, Rafał Przybył. 

Dla pierwszych 200 odwiedzających wystawę, organizatorzy przygotowali krzewy i drzewka. 

Więcej informacji o wydarzeniu oraz aktualna lista wystawców  – www.miasto.wieruszow.pl/targi-oze/