Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody prosimy o zmianę ustawień przeglądarki, bądź o opuszczenie naszej witryny. Więcej w polityce prywatności

Powiat Namysłowski na kilka turystycznych sposobów

Powiat Namysłowski na kilka turystycznych sposobów

Informacja prasowa – 12 września 2019

Ziemia namysłowska jest nieodkrytym zakątkiem na turystycznej mapie Polski. Wśród pięknej i w wielu miejscach wolnej od współczesnej cywilizacji przyrody kryją się niezwykłe perełki architektury, sakralnej sztuki, cienie różnorodnych wspólnot religijnych oraz nietuzinkowych pamiątek dawnego przemysłu. Teren ten sprawia doskonałe warunki do połączenia aktywnej turystyki z relaksem na łonie natury.

 Z telefonem w ręku

Dzisiaj ten teren każdy chętny może odkryć na kilka różnych sposobów dzięki niezwykłemu rozwiązaniu - aplikacji mobilnej "Powiat Namysłowski". Prócz kilkudziesięciu najważniejszych zabytków regionu, wzbogaconych o zdjęcia, dane praktyczne oraz lokalizację, aplikacja prezentuje nietuzinkowe ich zwiedzanie dzięki specjalnie opracowanym szlakom tematycznym oraz grom terenowym. W aplikacji znajdują się panoramy sferyczne, dzięki którym można zajrzeć na przykład do wnętrza zabytkowych kościołów. Korzystanie z aplikacji ułatwiają i urozmaicają nagrania lektorskie. Sposobów na zwiedzanie tych terenów jest zatem kilka, zgodnie z indywidualnymi upodobaniami - od wyboru pojedynczych zabytków, przez podążanie starannie opracowanymi trasami turystycznymi, przez zabawę terenową, po opracowanie własnych pomysłów zwiedzania na podstawie mapy. W aplikacji znajdziemy także najświeższe informacje z regionu. 

Po nietuzinkowych szlakach

Z aplikacją mobilną "Powiat Namysłowski" odkrywanie tego niezwykłego regionu nie będzie trudne. Zamieszczono w niej kilka uroczych tras, które obejmują najciekawsze zabytki. Z Gręboszowic można wyruszyć na wycieczkę szlakiem dawnych pałaców, zamków i dworów. W Woskowicach Małych rozpoczyna się szlak pachnący drewnem i fascynującą historią dawnych czasów, prezentujący najciekawsze drewniane obiekty sakralne powiatu. Miłośnicy przyrody mogą rozpocząć wędrówkę przy siedzibie Stobrawskiego Parku Krajobrazowego, gdzie odwiedzą "Centrum doświadczania świata", a dalej leśne stawy hodowlane z licznie żyjącym tu ptactem, zabytkowy park w Pokoju i zalew w Michalicach. Powiat namysłowski kryje też w sobie wiele zabytków różnych kultur religijnych, które zebrano na "Szlaku różnorodności religjnej". Do najciekawszych należą kościoły w Namysłowie i Miejscu, a także pamiątki kultury ewangelickiej i żydowskiej. Trasa zabytkami "Stobrawskiej Strefy Rehabilitacji i Rekreacji" (w części północnej) prowadzi przez 22 miejsca, które w ostatnich latach, dzięki unijnemu dofinansowaniu, zostały poddane renowacji. Niezwykle ciekawy jest również "Szlak zabytkami techniki", który prezentuje "świadków" historii przemysłowej tych terenów. W Jastrzębiu można odwiedzić dawną kuźnię, w Namysłowie browar powstały już w XVI wieku, funkcjonujący po dzień dzisiejszy, a także Izbę Techniki Młyńskiej, prezentującą tradycje i historię technik wypieku chleba. Na trasie wart uwagi jest również spichlerz w Woskowicach Górnych, a także gorzelnia wraz z płatkarnią w Pszenicznej. Do opisów tras dołączono pliki gpx, które ułatwią dotarcie do poszczególnych miejsc.

Czas na zabawę

W aplikacji "Powiat Namysłowski" znajdziemy również propozycję nietuzinkowych gier terenowych, zwanych questami. Fascynująca historia przeplata się w nich z zabawą, podczas której pojawiają się liczne zagadki i wskazówki prowadzące do celu - szczególnego miejsca wieńczącego dany quest. Przez gminę Wilków poprowadzi więc gra pod tajemniczym tytułem "Wilki, buki i pszenica". W gminie Domaszowice podążymy śladem kapliczek ukrytych wśród pól i łąk. W gmienie Świerczów podczas gry bęzie można odkryć tajemnice tutejszych kościołów. Duch Historii przeprowadzi śmiałków przez quest "Namysłowskie zakamarki", prezentując bogate dzieje tego miasta. Na zakończenie warto odczarować "Sztukę zaklętą w drewnie", grę, która ujawni cuda ukryte w drewnianej architekturze regionu. Po przebyciu każdego questu na odkrywców czeka prócz ogromnej satysfakcji specjalne hasło i dyplom.

Informacje o aplikacji mobilnej

Aplikacja działa na dwóch platformach mobilnych: Android oraz iPhone. Całość uzupełnia witryna internetowa visit.namyslow.pl.

Aplikacja została stworzona w trzech wersjach językowych: polskiej, angielskiej i niemieckiej. 

Do prawidłowego działania aplikacja nie wymaga połączenia z internetem, wystarczy aktualizacja danych przed wyruszeniem w teren. Aplikacja powstała na zlecenie Powiatu Namysłowskiego.

Wykonawcą aplikacji jest firma Amistad, specjalizująca się w tworzeniu mobilnych przewodników turystycznych po Polsce.

Linki do aplikacji: Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.amistad.treespot.powiat_namyslowski&hl=pl

iPhone: https://apps.apple.com/sc/app/powiat-namysłowski/id1474779989?l=fr 

Kontakt dla mediów: Agnieszka Majka, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.