Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody prosimy o zmianę ustawień przeglądarki, bądź o opuszczenie naszej witryny. Więcej w polityce prywatności

DOŻYNKI POWIATOWO - GMINNE RYCHTAL 2018

W sobotę 08 września 2018 r. mieszkańcy Powiatu Kępińskiego dziękowali za tegoroczne plony podczas Dożynek Powiatowo - Gminnych w Rychtalu.

Święto Plonów rozpoczął uroczysty przejazd korowodu dożynkowego z rychtalskiego rynku na tereny przy hali sportowej w Rychtalu, gdzie miała miejsce dziękczynna Msza św. koncelebrowana przez Proboszcza Parafii pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela w Rychtalu ks. kan. Mariusz Białobłocki i Proboszcza Parafii pw. Najświętszej Marii Panny w Krzyżownikach ks. kan. Andrzeja Miliana.

Za zakończone żniwa dziękowali zebrani mieszkańcy Powiatu Kępińskiego, Starosta Kępiński Witold Jankowski, Wójt Gminy Rychtal Czesław Balcerzak, Przewodniczący Rady Gminy Rychtal Adam Bakalarz wraz z Radnymi oraz przybyli goście, wśród których znaleźli się Parlamentarzyści, przedstawiciele wszystkich gmin, sołtysi, Dyrektorzy i Kierownicy jednostek organizacyjnych z terenu Gminy Rychtal.

Podczas Obrzędu Chleba starostowie dożynkowi Państwo Magda i Artur Gawlikowie złożyli na ręce Starosty Kępińskiego Witolda Jankowskiego i Wójta Gminy Rychtal Czesława Balcerzaka symboliczny chleb upieczony ze zboża pochodzącego z tegorocznych plonów. Następnie wieńce dożynkowe złożyli przedstawiciele wszystkich gmina Powiatu Kępińskiego i sołectw z terenu gminy. W dalszej kolejności głos zabrali przedstawiciela władz samorządowych i wojewódzkich.

W swoim przemówieniu Starosta Witold Jankowski i Wójt Gminy Czesław Balcerzak podziękował rolnikom za poniesiony wysiłek i trud, szczególnie w tak trudnym jak obecny, dotkniętym klęską suszy, roku.

Uroczystość uświetniła część artystyczna przygotowana przez uczniów Szkoły Podstawowej w Drożkach i Szkoły Podstawowej w Rychtalu.

Główną atrakcją tegorocznych dożynek był występ zespołu Power Play, który na wieczornym koncercie zgromadził sporą publiczność. Dożynki zakończyła zabawa taneczna.

Wójt Gminy Rychtal dziękuje wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji dożynek powiatowo-gminnych.