Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody prosimy o zmianę ustawień przeglądarki, bądź o opuszczenie naszej witryny. Więcej w polityce prywatności

VIII TURNIEJ SIATKÓWKI PLAŻOWEJ W KRZYŻOWNIKACH

     Po raz ósmy, na terenie gminy Rychtal, a dokładnie w Krzyżownikach, odbył się Turniej Siatkówki Plażowej, który skupił najlepsze pary siatkarskie nie tylko z powiatu kępińskiego, ale także namysłowskiego. Spokojnie środowy świąteczny dzień, 15 sierpnia 2018 r., można nazwać ucztą siatkarską, w której głównymi uczestnikami byli zarówno zawodnicy, jak i spora grupa kibiców, sympatyków corocznych rozgrywek, przybyłych z różnych okolic regionu.

Organizatorami turnieju jak co roku była OSP w Krzyżownikach z jej prezesem Tomaszem Banaszczykiem na czele. Należy podkreślić, że w organizację włączyli się także mieszańcy, którzy wspólnymi siłami przygotowali boisko, poczęstunek dla zawodników i sędziego oraz stworzyli sympatyczną sportową atmosferę. Ta impreza odznacza się od innych także tym, że przybywający corocznie zawodnicy wykazują się nie tylko dobrymi umiejętnościami siatkarskimi, ale także wysoką kulturą osobistą i tym co równie ważne dla wspólnych biesiad, dowcipem. 

Po zaciętych grach pod okiem sędziego Piotra Nasiadka, wyłoniono cztery najlepsze pary które zagrały kolejno w półfinale i finale. W finale o miejsce trzecie  Tomasz Banaszczyk i Radosław Liebner pokonują Agnieszkę Wodnik i Zuzannę Janik wynikiem 2:0. W finale o miejsce pierwsze para polsko-ukraińska Łukasz Klepacki i Oleg Lisovol pokonują Oskara Furmańskiego i Adriana Zimocha wynikiem 2:1. Na zakończenie wręczono dyplomy i medale. 

Turniej siatkówki plażowej miał również swoje przesłanie profilaktyczne, którego głównym założeniem była promocja zachowań sprzyjających utrzymaniu właściwych kontaktów międzyludzkich, wśród wszystkich uczestników imprezy, podkreślają współorganizatorzy Piotr Nasiadek i Mirosław Szydlik. Mamy nadzieję że idąc za Krzyżownikami, inne mniejsze miejscowości także wypracują sobie dyscyplinę sportową, która będzie rzutowała na rozwój kultury fizycznej zarówno wśród dzieci, młodzieży jak i dorosłych oraz wpłynie na dalszą integrację wspólnot wiejskich.