Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody prosimy o zmianę ustawień przeglądarki, bądź o opuszczenie naszej witryny. Więcej w polityce prywatności

Wyniki kontroli zwolnień lekarskich

         Blisko pół miliona kontroli i ponad 31 mln zł. wstrzymanych świadczeń chorobowych, to bilans kontroli zwolnień lekarskich, którą Zakład Ubezpieczeń Społecznych przeprowadził w 2018 roku. Łącznie kwota obniżonych i cofniętych świadczeń przekroczyła 195 mln zł.

Zgodnie z ustawowymi uprawnieniami, ZUS prowadzi kontrole zarówno pod kątem prawidłowości orzekania o czasowej niezdolności do pracy, jak i prawidłowości wykorzystania zwolnień lekarskich.

Czytaj więcej: Wyniki kontroli zwolnień lekarskich

ODWIEDZINY TOMASZA WĘDROWNICZKA

       Pierwszy dzień lutego w Urzędzie Gminy Rychtal rozpoczęła wizyta niecodziennego gościa, którym był Pan Tomasz Pawłowski zwany potocznie „Tomkiem Wędrowniczkiem”. Pan Tomasz przybył do nas dzięki uprzejmości Danuty Froń Wójta Gminy Perzów, która osobiście przywiozła Pana Tomasza do Rychtalskiego Ratusza, by przedstawić nowego Wójta Gminy Rychtal Adama Staszczyka.

Czytaj więcej: ODWIEDZINY TOMASZA WĘDROWNICZKA

2 BIEG ŻÓŁTEJ TRÓJKI ZALICZONY

      26 stycznia w Krzyżownikach odbył się kolejny bieg o przechodni puchar żółtej trójki. Mimo mroźnej pogody bawiliśmy się świetnie. Puchar zdobyła Kamila Gawędzka, która jako pierwsza wbiegła na linię mety. Wszystkim uczestnikom biegu serdecznie gratulujemy. Po biegu organizatorzy zaprosili wszystkich na rozgrzewającą grochówkę, chleb ze smalcem oraz gorące kakao. Na zakończenie tego wspaniałego dnia dla wszystkich chętnych zorganizowano kulig.

Czytaj więcej: 2 BIEG ŻÓŁTEJ TRÓJKI ZALICZONY

Nowoczesny serwis informacyjno-usługowy dla firm

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii wspólnie z innymi resortami prowadzi szereg działań, które mają na celu umożliwienie realizacji jak największej liczby spraw drogą elektroniczną. Jednym z takich zadań jest stworzenie nowoczesnego serwisu informacyjno - usługowego. Więcej informacji bezpośrednio na stronie pod linkiem poniżej

 

www.Biznes.gov.pl

 

 

 

JA W INTERNECIE

       Gmina Rychtal w ramach konkursu grantowego "Ja w Internecie" prowadzonego przez Fundację Legalna Kultura pozyskała środki finansowe w wysokości 147 840,00 zł na bezpłatne szkolenia komputerowe. Środki finansowe na ten cel pozyskano w ramach Działania 3.1 „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych” Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020.

Czytaj więcej: JA W INTERNECIE

Wspólne kolędowanie na rychtalskim rynku

      Drugi dzień świąt Bożego Narodzenia był wyjątkową okazją do wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek przy choinkach na rychtalskim rynku. Licznie zgromadzeni mieszkańcy gminy Rychtal kolędowali wspólnie ze „Scholą FIO”. Niniejsze spotkanie było idealną okazją do rozstrzygnięcia zainicjowanego przez Wójta Gminy Rychtal Adama Staszczyka Bożonarodzeniowego konkursu dla dzieci i młodzieży z gminy Rychtal pt. „W blasku choinki”.

 

Czytaj więcej: Wspólne kolędowanie na rychtalskim rynku