Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody prosimy o zmianę ustawień przeglądarki, bądź o opuszczenie naszej witryny. Więcej w polityce prywatności

Spotkanie z przedstawicielami Urzędu Skarbowego

Fundacja Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości serdecznie zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych z subregionu kaliskiego do udziału w spotkaniu, na którym przedstawiciele kaliskiego Urzędu Skarbowego przybliżą tematy:
•    Split payment – mechanizm podzielonej płatności
•    Biała lista podatników VAT – nowa lista do sprawdzania kontrahentów
•    Najważniejsze zmiany w podatku dochodowym od osób prawnych
Spotkanie odbędzie się 22. października br. w godzinach 11-14 w siedzibie Fundacji Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości.
Zapisy odbywają się na stronie Fundacji przez formularz online: https://inkubator.kalisz.pl/2019/10/11/spotkanie-przedstawicieli-organizacji-pozarzadowych-z-urzedem-skarbowym-22-pazdziernika-br/
Serdecznie zapraszamy!

Fundacja Wspomagania Wsi - informacje

Szanowni Państwo,

W Fundacji dużo się dzieje. 

Właśnie ruszyła rekrutacja na kolejną serię szkoleń w Łowiczu (Komunikacja w społeczności lokalnej, Planowanie projektów i partnerstw, Podstawy księgowo-prawne - jest w czym wybierać). 

Ruszył pierwszy etap ogólnopolskiego konkursu dla młodzieży I Know America. Na stronie sa już pytania do pierwszego etapu. Nadal można się zgłaszać żeby wziąć udział. 

Witryna Wiejska pisze o nowych możliwościach dla OSP i o funduszach dla przedsiębiorców.

Wszechnica była z kamerą na XXIII Festiwalu Nauki w Warszawie i ma dla Państwa nowe wykłady.

Czytaj więcej: Fundacja Wspomagania Wsi - informacje

Szkolenia dla przedsiębiorców

Urząd Skarbowy w Kępnie zaprasza przedsiębiorców na bezpłatne szkolenia dotyczące zmian w podatku VAT – wprowadzenie obowiązkowego mechanizmu podzielonej płatności.

Szkolenia przeprowadzone będą :

- 15 październik 2019 r. Budynek wielofunkcyjny Os. Murator Baranów ul. Jana Pawła II 2

- 23 październik 2019 r. Kępiński Ośrodek Kultury Kępno ul. Broniewskiego

Szkolenia rozpoczną się o godzinie 11.00

Zapraszamy

Konkurs Nagroda Młodzieżowa 2020

Ruszyła kolejna edycja Konkursu Nagroda Młodzieżowa 2020. Tematem przewodnim konkursu jest hasło: „Las”.

Konkurs organizowany jest wspólnie przez Wielkopolskę, Hesję (Niemcy), Akwitanię (Francja) i Region Emilia Romania (Włochy). Patronat nad Konkursem objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Pan Marek Woźniak.

Do udziału w konkursie zaproszeni są wszyscy młodzi ludzie w wieku od 12 do 21 lat, mieszkający na stałe w Wielkopolsce. Do udziału w konkursie zaprasza się przede wszystkim klasy szkolne. Studenci, uczestnicy działający w klubach, związkach i stowarzyszeniach mogą nadsyłać także prace indywidualne. Preferuje się jednak prace zespołowe.

Czytaj więcej: Konkurs Nagroda Młodzieżowa 2020

Niższy podatek dla emerytów i rencistów - Informacja prasowa

Niższy podatek dla emerytów i rencistów

Uwaga emeryci i renciści: od października zmienia się stawka podatku dochodowego dla osób z rocznym dochodem do 85.528 zł. Co z tym związane, zmienia się również miesięczna zaliczka na podatek dochodowy. Zysk dla klientów ZUS to od kilku do kilkudziesięciu złotych.

Od 1 października stawka podatku dochodowego, dla osób uzyskujących dochód do kwoty 85.528 zł rocznie, zmniejsza się z 18 do 17 proc. Z obniżonej stawki skorzystają wszyscy, którzy opłacają i rozliczają podatek dochodowy na ogólnych zasadach, czyli także emeryci i renciści.

Czytaj więcej: Niższy podatek dla emerytów i rencistów - Informacja prasowa

Konkurs Równać Szanse

Fundacja Nauka dla Środowiska jako Operator na region północno – zachodni serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w Regionalnym Konkursie Grantowym Programu Równać Szanse oraz aplikowania o dotację. 

Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłasza Regionalny Konkurs Grantowy (RKG), w którym można otrzymać dotację ( w kwocie 8 500 PLN) na projekty w miejscowościach do 20 000 mieszkańców.

Czym jest RKG? To konkurs dla lokalnych organizacji pozarządowych, gminnych domów kultury i bibliotek oraz nieformalnych grup dorosłych (które chcą założyć organizację pozarządową), z małych miejscowości do 20 000 mieszkańców.

Cel konkursu? Celem Regionalnego Konkursu Grantowego jest wsparcie projektów, które rozwijają u młodych ludzi umiejętności wykorzystania tego, co może im sprzyjać w nich samych i otaczającym środowisku, oraz umiejętności zjednywania sobie innych podczas pracy w grupie i realizacji wspólnych celów.

Granty w jakiej kwocie są przyznawane wnioskującym? Maksymalna kwota dotacji to 8 500 zł na projekty trwające minimum 6 miesięcy, realizowane ze stałą grupą młodych w wieku 13-19 lat.

Zakończenie naboru wniosków - 7.10.2019 r. godzina 12 w południe. Wyniki  konkursu zostaną ogłoszone 18 listopada 2019 r. na stronie internetowej: www.rownacszanse.pl.

Czytaj więcej: Konkurs Równać Szanse

Masz Głos startuje z kolejną edycją

W całym kraju rusza kolejna edycja akcji Masz Głos, która zmienia Polskę lokalnie i buduje dialog pomiędzy społecznością lokalną a władzami samorządowymi. Jeśli chcesz ścieżki rowerowej, lepiej oświetlonej drogi albo marzysz o warsztatach dla rodzin, akcja Masz Głos jest dla Ciebie. Organizatorzy – Fundacja Batorego i partnerzy – zapraszają do rejestracji na stronie www.maszglos.pl. Udział jest bezpłatny, a może wiele zmienić w Twojej miejscowości. 

W akcji Masz Glos udział biorą organizacje społeczne, stowarzyszenia, fundacje, grupy sąsiedzkie, młodzieżowe rady gmin i rady seniorów, sołectwa, rady osiedli, lokalne gazety i portale informacyjne oraz grupy nieformalne, a także instytucje publiczne (np. szkoły, biblioteki, ośrodki kultury).

Czytaj więcej: Masz Głos startuje z kolejną edycją