Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody prosimy o zmianę ustawień przeglądarki, bądź o opuszczenie naszej witryny. Więcej w polityce prywatności

ZŁOTE I DIAMENTOWE GODY W GMINIE RYCHTAL

     Dnia 4. października 2018 roku obchodziliśmy Złote i Diamentowe Gody Par Małżeńskich zamieszkujących na terenie gminy Rychtal. 

 

Złote Gody, czyli 50-tą rocznicę ślubu obchodziły następujące pary:

1. Irena i Zbigniew Augustynkowie

2. Maria i Jerzy Kindlerowie

3. Henryka i Zygfryd Kupczakowie

4. Maria i Stanisław Kuźnikowie

5. Krystyna i Kazimierz Patkowscy

6. Stefania i Zdzisław Sobczykowie

7. Helena i Władysław Tadeuszakowie

 

Natomiast Diamentowe Gody, czyli 60-tą rocznicę ślubu świętowali Państwo:

1. Magdalena i Zygmunt Jędrzejakowie

2. Anna i Jan Walczakowie

Uroczystość  rozpoczęła  się    mszą   świętą  w  kościele  parafialnym  w  Rychtalu  o godz. 10:00, którą w intencji Jubilatów odprawili: proboszcz parafii Rychtal – ksiądz kanonik Mariusz Białobłocki, proboszcz parafii Krzyżowniki - ksiądz kanonik Andrzej Milian oraz proboszcz parafii Nowa Wieś Książęca – ksiądz Daniel Wawrzyniak. Po mszy świętej Jubilaci i zaproszeni goście przeszli do świetlicy środowiskowej, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. 

Czytaj więcej: ZŁOTE I DIAMENTOWE GODY W GMINIE RYCHTAL

DOŻYNKI POWIATOWO - GMINNE RYCHTAL 2018

W sobotę 08 września 2018 r. mieszkańcy Powiatu Kępińskiego dziękowali za tegoroczne plony podczas Dożynek Powiatowo - Gminnych w Rychtalu.

Święto Plonów rozpoczął uroczysty przejazd korowodu dożynkowego z rychtalskiego rynku na tereny przy hali sportowej w Rychtalu, gdzie miała miejsce dziękczynna Msza św. koncelebrowana przez Proboszcza Parafii pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela w Rychtalu ks. kan. Mariusz Białobłocki i Proboszcza Parafii pw. Najświętszej Marii Panny w Krzyżownikach ks. kan. Andrzeja Miliana.

Czytaj więcej: DOŻYNKI POWIATOWO - GMINNE RYCHTAL 2018

VIII TURNIEJ SIATKÓWKI PLAŻOWEJ W KRZYŻOWNIKACH

     Po raz ósmy, na terenie gminy Rychtal, a dokładnie w Krzyżownikach, odbył się Turniej Siatkówki Plażowej, który skupił najlepsze pary siatkarskie nie tylko z powiatu kępińskiego, ale także namysłowskiego. Spokojnie środowy świąteczny dzień, 15 sierpnia 2018 r., można nazwać ucztą siatkarską, w której głównymi uczestnikami byli zarówno zawodnicy, jak i spora grupa kibiców, sympatyków corocznych rozgrywek, przybyłych z różnych okolic regionu.

Czytaj więcej: VIII TURNIEJ SIATKÓWKI PLAŻOWEJ W KRZYŻOWNIKACH

Pozyskano środki z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

      Dnia 21 maja 2018 r. Gmina Rychtal podpisała umowę z Wojewodą Wielkopolskim w imieniu którego działa Wicekurator Oświaty na realizację w roku 2018 zadań z zakresu Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” dotyczącego wspierania w latach 2016 – 2020 organów prowadzących szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.

Czytaj więcej: Pozyskano środki z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa