Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody prosimy o zmianę ustawień przeglądarki, bądź o opuszczenie naszej witryny. Więcej w polityce prywatności

Krzysztof Zawada sołtys ze Zgorzelca Przewodniczącym Wielkopolskiej Izby Rolniczej w Kępnie.

Nowym przewodniczącym Powiatowej Rady Wielkopolskiej Izby Rolniczej w Kępnie został wybrany jednogłośnie sołtys ze Zgorzelca w Gminie Rychtal Krzysztof Zawada, który w minionej kadencji był delegatem do WIR w powiecie kępińskim. Krzysztof Zawada jest także radnym Rady Gminy w Rychtalu. Jest członkiem Rady Powiatowej Stowarzyszenia Sołtysów Ziemi Kępińskiej i przewodzi sołtysom w Gminie Rychtal. 

Czytaj więcej: Krzysztof Zawada sołtys ze Zgorzelca Przewodniczącym Wielkopolskiej Izby Rolniczej w Kępnie.

PROJEKT „GraduatON”

Celem głównym Projektu jest zwiększenie zatrudnienia wśród osób z niepełnosprawnością posiadających wykształcenie wyższe i/lub będących na ostatnim roku studiów, poprzez zaplanowanie i wdrożenie indywidualnej ścieżki kariery oraz wprowadzenie ich na rynek pracy.

Czytaj więcej: PROJEKT „GraduatON”

PIŁKARSKIE WAKACJE NA RYCHTALSKICH OBIEKTACH SPORTOWYCH

Rozgrywki piłkarskie, wieloboje i konkursy rzutów karnych cieszą się dużym zainteresowaniem w środowisku lokalnym młodych. Dlatego też animatorzy przygotowali dla dzieci zajęcia powiązane właśnie z gierkami piłkarskimi. W dniu 19 lipca 2019 r., odbył się pierwszy Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej dzieci w wieku do 14 lat. Organizatorami imprezy sportowej była animatorka Wiesława Zimoch-Stępień i gminny koordynator sportu Piotr Nasiadek. 

Czytaj więcej: PIŁKARSKIE WAKACJE NA RYCHTALSKICH OBIEKTACH SPORTOWYCH

PIELGRZYMKA DO MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ

W dniu 7 lipca 2019 roku Sołtys Sołectwa Zgorzelec Krzysztof Zawada brał udział w obchodach 25-lecia działalności Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów, które w tym roku miało miejsce w Bazylice Matki Bożej Licheńskiej. Druga część dnia poświęcona była podsumowaniu VII edycji konkursu „Fundusz sołecki - najlepsza inicjatywa w podejmowaniu inicjatyw" oraz podziękowaniu za wkład i zaangażowanie w podejmowaniu inicjatyw na rzecz rozwoju swoich małych ojczyzn. Na uroczystej konferencji wspomnienia związane z powstaniem ruchu stowarzyszeń sołtysów oraz ich obecną działalność przedstawił Prezes Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów Ireneusz Niewiarowski. Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski w swoim wystąpieniu omówił 30 lat przemian na wielkopolskiej wsi. Odbył się też panel dyskusyjny z udziałem byłych ministrów rolnictwa na temat „30 lat Wolności. Jak zmieniała się polska wieś”.

Czytaj więcej: PIELGRZYMKA DO MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ

Szatnia na medal w Rychtalu

W dniu 02 lipca 2019 Wójt Gminy Rychtal Adam Staszczyk podpisał umowę na „Przebudowę szatni przy boisku sportowym na szatnię dla gości w miejscowości Rychtal”. Umowa została zawarta między Gminą Rychtal, a Przedsiębiorstwem Produkcyjno Handlowo Usługowe ALIKO ul. Wierzbowa 13 63-630 Rychtal reprezentowaną przez Damiana Maryniaka  - Właściciela Firmy. Zakres prac remontowych polegać będzie na robotach budowlanych, elektrycznych i wodociągowo-kanalizacyjnych. Koszt całości inwestycji wynosi 101.345,85 zł brutto. Gmina Rychtal  otrzymała na w/w zadanie dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego Departament Sportu i Turystyki w ramach programu „Szatnia na medal” w wysokości 50.500,00 zł. Pozostałe środki pochodzą z budżetu Gminy Rychtal. Termin wykonania do dnia 31.10.2019 r.

Czytaj więcej: Szatnia na medal w Rychtalu