Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody prosimy o zmianę ustawień przeglądarki, bądź o opuszczenie naszej witryny. Więcej w polityce prywatności

Na wizytę w ZUS możesz umówić się przez Internet

Od 23 lipca br. znowu możesz elektronicznie zarezerwować wizytę w naszych placówkach przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.

Zachęcamy do korzystania z tej możliwości po to żeby nie czekać w kolejce. Na PUE ZUS można zarezerwować wizytę w dowolnie wybranej placówce i wybrać dogodny dla siebie dzień i godzinę wizyty. 

Wystarczy na swoim profilu PUE w „Panelu Ogólnym” wybrać zakładkę „Wizyty”, a następnie „Rezerwacja wizyty”. 

Czytaj więcej: Na wizytę w ZUS możesz umówić się przez Internet

Obradowała Powiatowa Rada Wielkopolskiej Izby Rolniczej w Kępnie

Ze względu na pandemię koronawirusa  Rada Powiatowa WIR w Kępnie zebrała się w prywatnym gospodarstwie rolnym Przewodniczącego rady Krzysztofa Zawady w Zgorzelcu. Krzysztof Zawada jest także sołtysem Zgorzelca. Nie tak dawno bo w czerwcu br. został wybrany Sołtysem Roku. Jest także radnym gminy Rychtal. Delegaci Kępińskiej Rady Powiatowej WIR zapoznali się ze stanowiskami, które zostały przyjęte podczas Walnego Zgromadzenia WIR w Poznaniu a przedstawił je obecny na walnym zgromadzeniu delegat z Kępna Krzysztof Nawrot.

Czytaj więcej: Obradowała Powiatowa Rada Wielkopolskiej Izby Rolniczej w Kępnie

Przysługuje Ci bon turystyczny – załóż konto na PUE ZUS 

Prezydent podpisał właśnie ustawę o Polskim Bonie Turystycznym. Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych przypadła rola utworzenia, dostosowania i utrzymania infrastruktury informatycznej do obsługi Bonu. 

Świadczenie w formie bonu turystycznego będzie przyznawane na dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy Rodzina 500+. Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. W przypadku dziecka niepełnosprawnego przysługuje dodatkowy bon o takiej samej wysokości, tj. 500 zł. 

Czytaj więcej: Przysługuje Ci bon turystyczny – załóż konto na PUE ZUS 

Powszechny Spis Rolny 2020

Od 1 września 2020 r., przez trzy miesiące, na terenie całego kraju, prowadzony będzie Powszechny Spis Rolny. Zgodnie z ustawą z 31 lipca 2019 r. o powszechnym spisie rolnym w 2020 r. (Dz. U. z 2020 r. poz. 443), obowiązek udzielenia informacji w spisie spoczywa na użytkowniku gospodarstwa rolnego, za którego uważa się osobę fizyczną lub prawną oraz jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej, faktycznie użytkującą gospodarstwo rolne (tj. na której rachunek i w której imieniu gospodarstwo jest prowadzone i która jest odpowiedzialna za gospodarstwo prawnie i ekonomicznie), niezależnie od tego, czy jest właścicielem, dzierżawcą tego gospodarstwa czy też użytkuje je z innego tytułu (np. na podstawie umowy ustnej lub bezumownie) i niezależnie od tego, czy grunty wchodzące w skład gospodarstwa rolnego są położone na terenie jednej czy kilku gmin.

Czytaj więcej: Powszechny Spis Rolny 2020

ROZBUDOWA BAZY SPORTOWO-REKREACYJNEJ GMINY RYCHTAL POPRZEZ UTWORZENIE STREFY STREET WORKOUT

ZADANIE: ROZBUDOWA BAZY SPORTOWO-REKREACYJNEJ GMINY RYCHTAL POPRZEZ UTWORZENIE STREFY STREET WORKOUT.

W dniu dzisiejszym Wójt Gminy Rychtal podpisał umowę o powierzenie grantu ze Stowarzyszeniem Wrota Wielkopolski ,,LGD'' z siedzibą w Baranowie na kwotę 15000,00zł w zakresie poddziałania ,,Wsparcie na wdrożenie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowania przez społeczność'' objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji realizowanych w ramach projektu granatowego.

Czytaj więcej: ROZBUDOWA BAZY SPORTOWO-REKREACYJNEJ GMINY RYCHTAL POPRZEZ UTWORZENIE STREFY STREET WORKOUT

e-wizyty w Wielkopolsce "Wizyta w urzędzie skarbowym''

Umów wizytę w urzędzie skarbowym

• Od 3 sierpnia w Urzędzie Skarbowym w Kępnie wprowadzony zostanie nowy model obsługi bezpośredniej podatników.

• Sprawę podczas bezpośredniej wizyty w urzędzie będzie można załatwić wyłącznie po wcześniejszym zarezerwowaniu planowanej wizyty.

• Zmiany zostają wprowadzone w celu zapewnienia podatnikom jeszcze większego bezpieczeństwa oraz komfortu podczas załatwiania spraw.

Czytaj więcej: e-wizyty w Wielkopolsce "Wizyta w urzędzie skarbowym''

Wprowadzenie stopnia alarmowego CRP w dniach 10-13 czerwca 2020 r.

W związku z organizacją II tury wyborów prezydenckich, Prezes Rady Ministrów na podstawie art. 16 ust. 1 ustawy z dnia 10 czerwca 2016 roku o działaniach antyterrorystycznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 796) podpisał Zarządzenie nr 94 z dnia 9 lipca 2020 roku w sprawie wprowadzenia stopnia alarmowego (2. stopień BRAVO-CRP – na całym terytorium Rzeczpospolitej Polskiej) – obowiązujące od dnia 10 lipca 2020 roku od godz. 00.01 do dnia 13 lipca 2020 roku do godz. 23.59.

Czytaj więcej: Wprowadzenie stopnia alarmowego CRP w dniach 10-13 czerwca 2020 r.

Plener malarski w Gminie Rychtal

W dniach 03 i 04 lipca b.r. gościliśmy w Rychtalu członków Stowarzyszenia Plastyków Amatorów Powiatu Kępińskiego, którzy wzięli udział w organizowanym w tych dniach plenerze malarskim. Tematem przewodnim pleneru malarskiego było ukazanie walorów i piękna ziemi rychtalskiej. Przez dwa piękne, słoneczni dni 15 artystów poszukiwało ciekawych miejsc, wspaniałych zakątków gminy i tematów, które zostały później przeniesione  za pomocą pędzla na płótno. 

Czytaj więcej: Plener malarski w Gminie Rychtal

Postojowe z ZUS w Wielkopolsce

425 mln zł na postojowe z ZUS w Wielkopolsce  oddziały ZUS w Wielkopolsce wypłaciły prawie 216 tys. świadczeń postojowych na kwotę ponad 425 mln zł. W całym kraju postojowe trafiło do  2,1 mln osób w wysokości 4,1 mld zł.

Zgodnie z przepisami do świadczenia postojowego uprawnieni są przedsiębiorcy, którzy prowadzili działalność przed 1 kwietnia. Aby otrzymać pomoc, należy spełnić kilka warunków (np. na wniosku składanym w czerwcu, przychód w maju powinien być niższy o 15 proc. od przychodu w kwietniu).

Czytaj więcej: Postojowe z ZUS w Wielkopolsce

Pielgrzymka Sołtysów i Środowisk Wiejskich do Lichenia.

Po raz dwudziesty ósmy odbyła się Pielgrzymka Sołtysów i Środowisk Wiejskich do Sanktuarium w Licheniu. Licheń należy do powiatu konińskiego w Wielkopolsce. Pod względem przynależności kościelnej leży w granicach Diecezji Włocławskiej. Tym razem ze względu na pandemię koronawirusa do Sanktuarium Licheńskiego przybyło około 5 tysięcy pielgrzymów i nie byli to sami sołtysi. Były reprezentowane różne środowiska wiejskie w tym także  rodziny z dziećmi. W normalnych warunkach Bazylika Licheńska mieściła zawsze ponad 10 tysięcy uczestników z całej Polski /sołtysów w Polsce jest około 40 tyś./

Czytaj więcej: Pielgrzymka Sołtysów i Środowisk Wiejskich do Lichenia.

Dodatek solidarnościowy w Wielkopolsce

6 tys. wniosków o dodatek solidarnościowy w Wielkopolsce

Do wielkopolskich placówek ZUS wpłynęło już 6 tys. wniosków o dodatek solidarnościowy.  O tę pomoc mogą wnioskować osoby, które po 15 marca 2020 r. straciły pracę lub ich umowa wygasła z powodu COVID-19. 

O nowe świadczenie mogą starać się osoby, z którymi po 15 marca 2020 r. pracodawca rozwiązał umowę o pracę za wypowiedzeniem lub ich umowa o pracę na czas określony wygasła po tym terminie. Warunkiem otrzymania dodatku solidarnościowego jest też podleganie ubezpieczeniom społecznym z tytułu umowy o pracę przez łączny okres co najmniej 60 dni w 2020 r. 

Czytaj więcej: Dodatek solidarnościowy w Wielkopolsce