Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody prosimy o zmianę ustawień przeglądarki, bądź o opuszczenie naszej witryny. Więcej w polityce prywatności

TESTY NA KORONAWIRUSA

W dniach 23-24.05.2020 r. w godzinach 10:00 – 16:00 na parkingu przy krytej pływalni Qarium będą wykonywane testy na koronawirusa (TEST AND GO).

Decyzję w tej sprawie podjął wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk. Przygotowanie centrum pobrań ma związek ze wzrastającą liczbą zachorowań w powiecie kępińskim.

ZGŁOŚ SIĘ do badania jeśli masz podejrzenia, objawy lub miałeś kontakt z osobą zakażoną.

Rejestracja odbywać się będzie pod specjalnym numerem telefonu: 61 656 80 75 (Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu).

Prosimy NIE dzwonić to Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kępnie.

Projekt nie dotyczy tylko osób zmotoryzowanych. Osoby, które przyjadą autem, bądź przyjdą do Centrum COVID-19 zostaną po potwierdzeniu rejestracji skierowane do namiotów, gdzie zostaną pobrane od nich wymazy.

Przedsięwzięcie jest realizowane dzięki wsparciu ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka. Zgodnie z wnioskiem wojewody, jego przygotowaniem i funkcjonowaniem zajmą się żołnierze 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej, SP ZOZ w Kępnie, Państwowa Inspekcja Sanitarna oraz samorząd Kępna.

Dotychczas centra pobrań prób COVID-19 test and go uruchomione zostały w Krotoszynie, Kaliszu i Ostrowie Wlkp.