Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody prosimy o zmianę ustawień przeglądarki, bądź o opuszczenie naszej witryny. Więcej w polityce prywatności

Zakończenie kwalifikacji wojskowej 2020

Na podstawie Rozporządzana Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministra Obrony Narodowej z dnia 12 marca 2020 roku zmieniającego rozporządzenie w sprawie przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej w 2020 r., kwalifikacja zakończyła się w piątek 13 marca.

W związku z tym osoby z terenu gminy Rychtal, które otrzymały wezwania do stawienia się 23 marca 2020 r., nie muszę tego robić. Wezwania straciły ważność.

 

Czytaj więcej: Zakończenie kwalifikacji wojskowej 2020

Słoneczne dachy - Program dla wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych

Spotkanie informacyjne dotyczące uruchomionego 1 marca br., w ramach projektu Słoneczne dachy, programu pn. „Modernizacja energetyczna budynków mieszkalnych wielorodzinnych”, odbędzie się 12 marca br. w godz. 10.00-12.00 w Regionalnym Centrum Informacyjno-Doradczym OZE przy ZS nr 1 w Liskowie, Ul. Twórców Liskowa 1.

Wydarzenie dedykowane jest przedstawicielom wspólnot, spółdzielni mieszkaniowych i będzie poświęcone tematyce termomodernizacji oraz odnawialnych źródeł energii w budynkach wielorodzinnych. Wydarzenie jest bezpłatne, organizowane w ramach projektu pn. „Ogólnopolski system wsparcia doradczego dla sektora publicznego, mieszkaniowego oraz przedsiębiorstw w zakresie efektywności energetycznej oraz OZE” i finansowane ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020. 

Projekt, w ramach którego WFOŚiGW w Poznaniu będzie prowadził nabór wniosków na przedsięwzięcia w zakresie modernizacji energetycznej budynków mieszkalnych wielorodzinnych realizowany będzie we współpracy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dofinansowanie w Programie zakłada wsparcie dla wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych na zadania termomodernizacyjne oraz instalacje fotowoltaiczne w postaci częściowo umarzalnych pożyczek – 10% oraz 15% umorzenia w zależności od rodzaju realizowanego przedsięwzięcia.

Jednocześnie informuję, że nie ma konieczności zgłaszania się na spotkanie (nie przyjmujemy zgłoszeń). 

Czytaj więcej: Słoneczne dachy - Program dla wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych

Zarządzenie w sprawie wprowadzenia stopni alarmowych

W związku z organizacją obchodów 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego, nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau z udziałem przedstawicieli najwyższych władz państwowych oraz zagranicznych gości, Prezes Rady Ministrów na podstawie art. 16 ust. 1 ustawy z dnia 10 czerwca 2016 roku o działaniach antyterrorystycznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 796) podpisał Zarządzenie nr 6 z dnia 17 stycznia 2020 roku w sprawie wprowadzenia stopni alarmowych (2. stopień BRAVO – na obszarze województwa małopolskiego, 1. stopień ALFA na pozostałym terytorium Rzeczpospolitej Polskiej oraz 1. stopień alarmowy ALFA-CRP na całym terytorium Rzeczpospolitej Polskiej) – obowiązujące od dnia 23 stycznia 2020 roku od godz. 00:01 do dnia 29 stycznia 2020 roku do godz. 23:59.


Zarządzenie Nr 6 PRM z 17 stycznia 2020 roku - w sprawie wprowadzenia stopni alarmowych

 

Zaproś kominiarza!

W związku z trwającym okresem grzewczym, w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców udostępniamy informację Krajowej Izby Kominiarzy więcej informacji pod podanym linkiem.

www.izbakominiarzy.pl